Mieszkanie 41 m² przy Słoneczników na sprzedaż. Gmina ogłosiła przetarg
Gmina Tarnowskie Góry ogłosiła ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ul. Słoneczników 65/6. To pierwsze piętro, 41,24 m² powierzchni, dwa pokoje z kuchnią – mieszkanie wymaga remontu, ale ma duży potencjał. Cena wywoławcza to 220 000,00 zł, co daje 5 335 zł za metr kwadratowy.
Co dokładnie jest na sprzedaż?
Przedmiotem przetargu jest lokal mieszkalny oznaczony jako Słoneczników 65/6. Mieszkanie znajduje się na pierwszym piętrze i składa się z dwóch pokoi, kuchni, łazienki oraz przedpokoju. Ciekawostką jest okno typu portfenetr, czyli balkon francuski, który optycznie powiększa wnętrze i wpuszcza więcej światła.
Do lokalu przynależy również piwnica o powierzchni 2,46 m². Lokalizacja jest dogodna – w pobliżu znajdują się sklepy, szkoły oraz przedszkola, co czyni to miejsce atrakcyjnym dla rodzin z dziećmi.
Zasady przetargu i terminy
Przetarg odbędzie się 5 października 2026 r. o godzinie 12:00 w Urzędzie Miejskim przy ul. Sienkiewicza 2, w pokoju nr 39. Osoby zainteresowane udziałem muszą wpłacić wadium w wysokości 44 000,00 zł – termin wpłaty upływa 30 września 2026 r.
Wadium należy wpłacić na konto urzędu, a dowód wpłaty będzie wymagany w dniu przetargu. Szczegółowe informacje, w tym wzory dokumentów i regulamin, dostępne są w Biuletynie Informacji Publicznej na stronie www.bip.tarnowskiegory.pl.
Jak obejrzeć mieszkanie?
Osoby zainteresowane mogą umówić się na oglądanie lokalu. W tym celu należy skontaktować się z urzędem pod numerem telefonu +48 32 39 33 715. Oglądanie odbywa się po wcześniejszym ustaleniu terminu.
Mieszkanie jest do remontu, co oznacza, że nowy właściciel będzie mógł je wykończyć według własnego gustu. To dobra okazja dla osób szukających lokalu w spokojnej okolicy, z dobrą infrastrukturą w zasięgu ręki.
Dlaczego to ważne dla mieszkańców?
To kolejna okazja na zakup mieszkania od gminy w atrakcyjnej cenie. Dla lokalnej społeczności oznacza to możliwość zasiedlenia kolejnego lokalu, co może wpłynąć na ożywienie tej części miasta. Przetargi gminne cieszą się zwykle dużym zainteresowaniem, dlatego warto wcześniej zapoznać się z warunkami i przygotować wymagane dokumenty.
Co dalej?
Do 30 września 2026 r. należy wpłacić wadium, a do 5 października 2026 r. wziąć udział w przetargu. Po wygraniu przetargu, nowy nabywca będzie mógł przystąpić do remontu i wprowadzić się do własnego mieszkania. Zachęcamy do kontaktu z urzędem w celu uzyskania dodatkowych informacji.
Komentarze (0)
Brak komentarzy. Bądź pierwszy!