Poniedziałek, 31 sierpnia 2026
Imieniny: Rajmund, Ramona, Bohdan

Przetarg na mieszkanie przy Częstochowskiej w Tarnowskich Górach. Cena wywoławcza 239 tys. zł

Reklamuj sie w tym artykule

Gmina Tarnowskie Góry ogłosiła ustny przetarg nieograniczony na sprzedaż lokalu mieszkalnego przy ulicy Częstochowskiej 12/12A. Mieszkanie o powierzchni 51,80 m² znajduje się na parterze budynku i składa się z dwóch pokoi, kuchni oraz łazienki z WC. Cena wywoławcza wynosi 239 000,00 zł, co przekłada się na 4 613,00 zł za metr kwadratowy.

Szczegóły mieszkania i lokalizacja

Lokal oznaczony jako A/2 położony jest w dzielnicy blisko centrum Tarnowskich Gór, w sąsiedztwie sklepów, szkół oraz dworca. To dogodna lokalizacja dla osób ceniących sobie dostęp do miejskiej infrastruktury. Mieszkanie wymaga remontu, co daje nabywcy możliwość samodzielnego zaaranżowania wnętrz według własnego gustu i potrzeb.

Do lokalu przynależy również piwnica o powierzchni 5,70 m², która może służyć jako dodatkowe pomieszczenie gospodarcze. Układ funkcjonalny – dwa pokoje, kuchnia i łazienka z WC – sprawia, że oferta skierowana jest zarówno do osób prywatnych, jak i inwestorów poszukujących nieruchomości do remontu.

Warunki przetargu i wadium

Osoby zainteresowane udziałem w przetargu muszą wpłacić wadium w wysokości 47 800,00 zł najpóźniej do 2 października 2026 r. Wpłaty należy dokonać przelewem na konto wskazane w ogłoszeniu. Sam przetarg odbędzie się 8 października 2026 r. o godzinie 12:00 w Urzędzie Miejskim w Tarnowskich Górach przy ul. Sienkiewicza 2, w pokoju nr 39.

Przetarg ma charakter ustny i nieograniczony, co oznacza, że może wziąć w nim udział każdy, kto spełni warunki formalne, w tym wniesie wymagane wadium. Szczegółowe informacje dotyczące przebiegu przetargu oraz wymaganych dokumentów można uzyskać pod numerem telefonu +48 32 39 33 715.

Możliwość oglądania lokalu

Osoby zainteresowane zakupem mają możliwość obejrzenia mieszkania, jednak wyłącznie po wcześniejszym umówieniu terminu. W tym celu należy skontaktować się z urzędem pod wskazanym numerem telefonu. Oględziny pozwolą ocenić stan techniczny lokalu i oszacować koszty ewentualnego remontu.

Dokumentacja przetargowa oraz pełne ogłoszenie dostępne są na stronie internetowej www.bip.tarnowskiegory.pl. Zachęcamy do zapoznania się z warunkami przed podjęciem decyzji o udziale w przetargu.

Dlaczego to ważne dla mieszkańców?

Ogłoszenie przetargu na mieszkanie komunalne to istotna informacja dla lokalnej społeczności, zwłaszcza dla osób poszukujących nieruchomości w Tarnowskich Górach. Atrakcyjna lokalizacja w pobliżu centrum, szkół i dworca sprawia, że oferta może cieszyć się dużym zainteresowaniem. Dla gminy sprzedaż lokalu to także sposób na zagospodarowanie zasobu mieszkaniowego i pozyskanie środków do budżetu.

Co dalej?

Termin składania wadium upływa 2 października 2026 r., a sam przetarg odbędzie się tydzień później. Osoby zainteresowane powinny jak najszybciej zapoznać się z warunkami i umówić na oględziny. Po rozstrzygnięciu przetargu nowy właściciel będzie mógł przystąpić do remontu i dostosowania mieszkania do własnych potrzeb.

Zgłoś poprawkę do redakcji

Jeśli zauważyłeś błąd merytoryczny, nieścisłość lub chcesz sprostować informację - napisz do nas. Twoje zgłoszenie trafi bezpośrednio do redakcji.

Odpiszemy na podany adres e-mail.
MJ

Marek Jurewicz

Redaktor naczelny 24 Tarnowskie Góry; łączy newsroomową dyscyplinę z pasją do spraw lokalnych i historii regionu.

Więcej artykułów →

Komentarze (0)

Brak komentarzy. Bądź pierwszy!