Wyszukiwarka: skuteczne działania tarnogórskich policjantów w odnalezieniu pojazdu
Dociekliwość starszego aspiranta doprowadziła do odnalezienia auta Dawida po 3 dniach poszukiwań.
Szef tarnogórskich policjantów odebrał list z podziękowaniami od jednego z obywateli. W korespondencji Dawid wyraża wdzięczność starszemu aspirantowi Łukaszowi Sąsiadkowi za pomoc w rozwiązaniu problemu. Kilka słów uznania za okazaną wsparcie jest dla policjantów miłą nagrodą i motywacją do dalszego działania, by pomagać każdemu obywatelowi.
31 maja 2026 roku Dawid wracał z wakacji i spotkała go bardzo zaskakująca sytuacja: utracił kontakt z parkingiem strzeżonym, na którym zostawił pojazd. Nie potrafił przypomnieć sobie nazwy parkingu i przez trzy dni podróżował między kolejnymi miejscami, odwiedzając je nawet kilkukrotnie w poszukiwaniu auta. Sytuacja stała się poważna, gdy musiał zgłosić zaginięcie pojazdu Towarzystwu Ubezpieczeniowemu.
Ostatnią deską ratunku okazała się Komenda przy Lotnisku w Pyrzowicach. Tam Starszy Aspirant Łukasz Sąsiadek wykazał się rzetelnością i pomysłowością. Poświęcił czas na przejrzenie nagrań z dnia odlotu i dzięki temu udało mu się zlokalizować BUS, który zawiózł Dawida na lotnisko z parkingu reklamowanego w związku z pewnym z nim związanym kontekstem.
Na parkingu okazało się, że przy wjeździe kamera nie zczytywała numerów rejestracyjnych ze względu na szlaban, i chociaż Dawid pojawiał się na miejscu kilkakrotnie, nie udało mu się odnaleźć auta. Po zlokalizowaniu busa policjanci przeszukali materiały z kamer i dopiero to pozwoliło wskazać pojazd.
Jeszcze raz pragnę podziękować Starszemu Aspirantowi za skuteczność i dociekliwość. Oby więcej takich policjantów w waszych szeregach. Pozdrawiam, Dawid
Źródło: policja.gov.pl